Druczek

Opis aplikacji Pakiety Referencje Zamów! Pobierz    

×Zamówienie

Baza Wiedzy

Weryfikacja czasu


Jak działa weryfikacja czasu? Dlaczego jest ważna?

Wystawiając nowy dokument, w szczególności fakturę, upewnij się, że data wystawienia jest prawidłowa. W przeciwnym razie wystawiany dokument będzie poświadczał nieprawdę.

Prawidłowy znacznik czas jest niezbędny dla funkcji kryptograficznych, w tym dla podpisu elektronicznego.

Przed wystawieniem nowego dokumentu, na etapie przydziału numeracji, program sprawdzi prawidłowość ustawienia daty i czasu w komputerze. Ta opcja standardowo jest włączona w ustawieniach aplikacji:

Opcje - Ustawienia aplikacji - Program - Data i czas


Jeśli czas w Twoim komputerze jest OK, nie ma potrzeby zawracać Ci tym głowy, nie zobaczysz zatem żadnego komunikatu. Dopuszczalne odchylenie to 1 godzina.

Jeśli czas jest nieprawidłowy, na przykład cofałeś zegar, wystawienie dokumentu nie będzie możliwe. Zobaczysz komunikat:


Cofanie czasu w komputerze jest zakazane. Pakiet JZK 365 wykryje taki stan. » zobacz jak

Weryfikacja daty i czasu wymaga czynnego połączenia z internetem. Jeśli połączenie nie będzie dostępne, zobaczysz komunikat podobny do tego:


2021-06-15

czas faktury

FAQ · Aktywny filtr form płatności · Cena sprzedaży na fakturze · Co musi być na fakturze · Co nie musi być na fakturze · Co trzeba wiedzieć o e-fakturze · Cofanie daty · Dodatkowe teksty na fakturze · Dodawanie pozycji z magazynu · Drukowanie duplikatu faktury · Długie teksty dodatkowe na fakturze · E-faktury sprzedażowe · E-faktury zakupowe i kosztowe · Edycja wzorca faktury w obcym języku · Efekt zaokrągleń · Faktura WDT · Faktura czy paragon · Faktura do WZ · Faktura do paragonu fiskalnego · Faktura do paragonu z NIP · Faktura uproszczona · Faktura w obcym języku · Faktury w cenach netto czy brutto · Groszowe różnice na fakturach · Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta · Inny odbiorca na fakturze · Inny płatnik na fakturze · JPK_FA dla księgowej · Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy · Klienci powtarzający się · Klonowanie faktur · Kody QR 2D na fakturach · Kody państw i języków w programie · Kolejność pozycji faktury · Logo firmy na fakturach · Metadane · Nietypowe stawki VAT · Numer PESEL nabywcy na fakturze · Odczytywanie faktury · Opłacenie faktury z kodem QR · PZ do faktury zakupowej · Podatkowy rejestr sprzedaży · Rejestr sprzedaży · Rodzaje faktur · Rozliczenia automagiczne · Sprawdzenie czasu · Sprzedaż poniżej ceny zakupu · Synchronizacja czasu · Usuwanie dokumentów · WZ do faktury · Wartość pozycji na fakturze · Weryfikacja czasu · Weryfikacja kopii elektronicznej · Wpłaty do faktury · Współpraca z księgowym · Wybór waluty do faktury · Wyszukiwanie faktur · Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze · Zródła czasu · e-faktury
· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się