Rozszerzenie o kopię elektroniczną, aby nie drukować kopii faktur
    KOPIA EJ    Opis    KUP TERAZ    Inne programy    Kontakt   

EJ to kopia elektroniczna. Każdy tworzony dokument jest zapisywany w formacie gwarantującym jego zachowanie. Jeśli posiadasz wykupioną licencję EJ, program tworzy dodatkowe kopie tworzonych dokumentów w wybranym przez Ciebie folderze.

Każda wystawiana faktura zachowywana jest w pliku tekstowym, binarnym oraz w pliku PDF, tworząc razem kopię EJ_FA. Można dzięki temu zweryfikować integralność faktury, przywrócić ją w razie utraty oraz wydrukować kopię z pliku PDF.

Nie musisz już drukować papierowych kopii wystawianych faktur! Potrzebujesz tylko licencji na dodatek Kopia Elektroniczna EJ.

Oszczędzasz czas, stając się bardziej produktywny. Oszczędzasz także miejsce, bo nie musisz już składować kilometrów papierowych wydruków. Nie musisz drukować kopii faktur, zostaną one automatycznie zapisane w wybranym folderze.

Oszczędzaj lasy! Kopia Elektroniczna EJ pozwala ograniczyć ilość drukowanego papieru przynajmniej o połowę. Mniejsze zużycie toneru lub tuszu to także zdrowsze środowisko naturalne.

Po otrzymaniu licencji Kopia Elektroniczna EJ, należy ją wprowadzić za pomocą opcji Pomoc - Moje licencje. Jeśli jesteś zalogowany w serwisie JZK24, licencja zostanie pobrana automatycznie.

Następnie należy włączyć w ustawieniach programu opcję generowania elektronicznych kopii faktury i wybrać odpowiedni folder do tego celu.

Jak generować faktury z kopią elektroniczną?

Generowanie elektronicznej kopii faktury następuje automatycznie. W razie potrzeby można ponownie wygenerować elektroniczną kopię danej faktury, za pomocą opcji dostępnej w podręcznym menu modułu FAKTURY.

Elektroniczne kopie faktur generowane są we wskazanym folderze, każdy miesiąc w osobnym podfolderze.

Faktury z kopią elektroniczną posiadają specjalne wygenerowany podpis elektroniczny, który umożliwia weryfikację integralności faktury i powiązanie jej z plikiem kopii elektronicznej.

Jak przechowywać elektroniczne kopie faktur?

Elektroniczne kopie faktur przechowywane są w folderze wskazanym w ustawieniach programu.

Nie dalej niż na koniec miesiąca, należy całą zawartość danego folderu zarchiwizować na niekasowalnym nośniku typu CD-ROM. Nośnik ten należy przechowywać przez cały okres przedawnienia zobowiązania podatkowego, czyli 5 lat od daty rozliczenia podatkowego za dany rok.

Zalecamy częstsze wykonywanie kopii zapasowej, najlepiej na zakończenie każdego dnia, i przechowywanie jej w bezpiecznym miejscu.

Jak odczytywać elektroniczne kopie faktur?

Programy JZK generują elektroniczną kopię faktury w formie standardowego pliku PDF, zawierającego dokładny obraz faktury.

Zgodnie z wymogami rozporządzenia, podsumowanie treści faktury zapisywane jest również w formie pliku tekstowego. W ten sposób odczytywanie elektronicznej kopii faktur będzie możliwe nawet po wygaśnięciu licencji na program.

Czy Kopia Elektroniczna EJ ma certyfikat?

Podstawowe warunki techniczne są następujące:

1. należy posiadać odpowiednie oprogramowanie, obsługujące moduł kopii elektronicznej,

2. należy zapewnić integralność treści faktur, za pomocą metod wbudowanych w oprogramowanie generujące kopię elektroniczną,

3. należy zapewnić autentyczność pochodzenia faktur za pomocą odpowiednich procedur biznesowych.

Wszystkie wspomniane warunki techniczne są automatycznie spełnione przy prawidłowym użyciu opcji Kopia Elektroniczna EJ.

Powyższe potwierdza Certyfikat EJ (plik PDF). Certyfikat zawiera też szczegółowe określenie podstawy prawnej.

Zamów dodatek Kopia Elektroniczna


To jest dodatek: rozszerza posiadane oprogramowanie o dodatkowe możliwości.


1 stanowisko  2 stanowiska   3 stanowiska   5 stanowisk   10 stanowisk    

1 ROK  2 LATA   6 miesięcy   3 miesiące   1 miesiąc