PROGRAMY    KUP TERAZ    POBIERZ    POMOC    BLOG    KONTAKT    Zaloguj się   

Jak wystawić fakturę korygującą


Jak prawidłowo wystawić korektę? Co powinna zawierać faktura korygująca? Dlaczego nie jest drukowana treść przed fakturą? Jak mogę poprawić błąd na fakturze?

Aby wystawić fakturę korygującą, zaznacz oryginalną fakturę:
FAKTURA - WYSTAW DO TEJ FAKTURY - KOREKTA

Pojawi się okienko, w którym wprowadź tytuł korekty. Możesz wybrać opcję
SKORYGUJ DO ZERA

W ten sposób wystawisz najpopularniejszą fakturę korygującą, związaną ze zwrotem całości zakupu.

Pamiętaj, że wartość korekty to różnica między oryginalną wartością faktury, a wartością po korekcie. Faktura korygująca przechowuje wartości przed korektą, nie usuwaj ich!

Pamiętaj o zasadach wystawiania faktur korygujących! Możesz zmienić TYLKO ilości i ceny, jakie mają być po korekcie.

Jeśli chcesz potwierdzić zwrot towaru, zmień jego ilość na zero. Nigdy NIE usuwaj żadnych pozycji, uniemożliwi to prawidłowe zaksięgowanie takiej faktury.

Jeśli chcesz wykonać korektę całości faktury, zmień wszystkie ilości na zero, a ceny pozostaw bez zmian.

Jeśli chcesz zmienić stawkę VAT, wyzeruj pozycję z błędną stawką i dodaj nową pozycję ze stawką prawidłową. NIE zmieniaj stawki VAT w oryginalnej pozycji, uniemożliwi to prawidłowe zaksięgowanie takiej faktury.

Jeśli zamierzasz zmienić pola nie związane z poszczególnymi pozycjami faktury, po prostu popraw dane i uzupełnij UWAGI. Fakturę korygującą wystawia się na przykład wtedy, gdy zauważono błąd danych sprzedawcy, nabywcy, terminie płatności itd - w takim wypadku kwota korekty będzie zerowa.

Jeśli korekta ma dotyczyć bieżącego okresu, zalecane jest wystawienie korekty zerującej (wszystkie pozycje na zero), a następnie ponowne wystawienie faktury z danymi prawidłowymi, z zachowaniem oryginalnej daty sprzedaży. Pamiętaj, że fakturę można wystawić do 15 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Pamiętaj, że zarówno oryginalna faktura, jak i korekta zostaną wyeksportowane do pliku JPK_FA oraz JPK_VAT. Dla zachowania zgodności z JPK_FA, treść PRZED KOREKTĄ nie jest drukowana.

2020-05-23


korekty Jak wystawić fakturę korygującą
· Pozostałe tematy
· Zadaj swoje pytanie

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt · Regulamin · Licencja · Pliki do pobrania · Wymagania

2020-05-29 19:56 #5.7 for 18.206.187.81 @ec2-18-206-187-81.compute-1.amazonaws.com