OFERTA APLIKACJE ▾30 DNI GRATIS Zaloguj się i pobierz swoją licencję Baza wiedzy Zamów licencję z rabatem Pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakt z firmą KONTAKT

Druczek

Opis aplikacji Cennik Zamów! Pobierz Baza Wiedzy Pomoc    

×Zamówienie

Księgowanie składek ZUS


Jak zaksięgować zapłacone składki ZUS?

Aby wprowadzić składki ZUS potrzebujesz albo dodatku Podatki, albo osobny program Podatki. Jeśli masz dodatek Podatki, moduł ZUS znajdziesz w menu:

Podatki - ZUS

Upewnij się, że stawki składek są wprowadzone. » zobacz jak

W miarę, jak opłacasz składki w ciągu roku, oznaczaj datę ich zapłaty. Zrobisz to edytując odpowiednie wpisy. Kliknij dwukrotnie, aby edytować składkę.


Zaksięgowane mogą być tylko te składki, dla których podałeś datę zapłaty.

Składki ZUS księguje się w miesiącu ich opłacenia, czyli składka za styczeń opłacona w lutym trafi do książki w miesiącu lutym, składka za luty opłacona w marcu trafi do książki w marcu itd.

Ważne, aby wprowadzić datę płatności składki i zaznaczyć, że została ona zapłacona. W naszym przykładzie składka za czerwiec zapłacona w lipcu zostanie zaksięgowana w lipcu.


Zdarza się oczywiście, że składki płacimy w inny sposób, na przykład składka za grudzień opłacona w grudniu trafi do książku w grudniu.

Jeśli płacimy za kilka miesięcy na raz, to kwota ta też trafi do książki w miesiącu, w którym dokonaliśmy wpłaty, nieważne za jakie miesiące były te składki.

Pamiętaj, że wpłaty na indywidualne konto w ZUS księgowane są samodzielnie przez ZUS. To Zakład decyduje, jak rozliczy wpłatę. W szczególności wpłata pokrywa najpierw odsetki i najstarsze zaległości.

Jeśli już wszystko uporządkowałeś, przejdź do księgowania miesiąca. » zobacz jak

2021-04-22

ksiegowanie zus

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Wymagania techniczne · Licencja ramowa · Polityka prywatności · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-08-03 23:14 #41.4 for 44.192.22.242 @ec2-44-192-22-242.compute-1.amazonaws.com