OFERTA APLIKACJE ▾30 DNI GRATIS Zaloguj się i pobierz swoją licencję Baza wiedzy Zamów licencję z rabatem Pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakt z firmą KONTAKT

Druczek

Opis aplikacji Cennik Zamów! Pobierz Baza Wiedzy Pomoc    

×Zamówienie

Procedura


Jak dodać nową procedurę? Jakie są składniki procedury? Jak przygotować wycenę procedury?

Procedura jest rodzajem skrótu przy fakturowaniu lub wystawianiu zlecenia. Procedurę możesz wstawić wstawić bezpośrednio do faktury, zlecenia albo paragonu. W momencie wstawiania, z magazynu zostaną pobrane odpowiednie ilości materiałów, zużywanych w tej procedurze.

Aby dodać nową procedurę, uruchom moduł Procedury. Naciśnij przycisk Nowa procedura. Pojawi się okienko procedury:


Załóżmy, że prowadzimy usługi hydrauliczne. Przygotujmy zatem kompleksową wycenę procedury montażu zestawu nieckowego:


Musisz podać albo cenę netto, albo cenę brutto, albo obie z nich. Brakująca cena zostanie obliczona na podstawie drugiej ceny. Podczas wstawiania procedury do faktury w cenach brutto zostanie wstawiona cena brutto z tej procedury, analogicznie z ceną netto.

Mnożnik to ilość gotowych jednostek miary (jm), które powstają w tej procedurze. Tutaj na 1 kpl zestawu z montażem składają się 2 roboczogodziny i kilka materiałów.

Włączyliśmy opcję zawsze dostępna. To oznacza, że możemy dodać tę procedurę do faktury lub zlecenia nawet wtedy, gdy materiały nie są dostępne. Powstaną wtedy stany ujemne.

Dostępność procedury może zależeć od dostępności materiałów. » zobacz jak

Normalia to koszt materiałów drobnych, których nie ujmujemy w wycenie. To te wszystkie drobne śrubki, nakrętki, uszczelki, których nie ma sensu wyszczególniać na fakturze, a bez których nie jest możliwe prawidłowe wykonanie procedury. Normalię podajemy w procentach.

Ważne jest podanie ilości roboczogodzin. Ta ilość niekoniecznie musi wynikać bezpośrednio z wyceny. W naszym przykładzie mamy 2 roboczogodziny na sam montaż i dodatkowo usługę ozonowania. Możemy przyjąć, że razem ilość roboczogodzin wyniesie 2,5 rbh dla tej procedury.

Przy wycenie pamiętaj o kosztach ogólnych, inaczej kosztach ogólnozakładowych. To koszt utrzymania firmy jako takiej, niezwiązany bezpośrednio z konkretną czynnością. Koszt ten podaje się w procentach i zależy od wielu czynników. Rozsądne będzie przyjęcie kosztu ogólnego na poziomie 25%.

Te koszty wpłyną na przeliczenia opłacalności procedury. » zobacz jak

Naciśnij Gotowe, aby zatwierdzić procedurę.

Moduł Procedury wymaga licencji PRO.

2021-07-02

procedury

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Wymagania techniczne · Licencja ramowa · Polityka prywatności · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-08-03 23:52 #41.2 for 44.192.22.242 @ec2-44-192-22-242.compute-1.amazonaws.com