Druczek

Opis aplikacji Referencje Cennik Zamów! Pobierz    

Rejestr VAT nie jest kompletny


Co oznacza komunikat, że rejestr VAT nie jest kompletny? Czemu Analiza fiskalna zwraca błąd? Co zrobić, jeśli rejestr VAT nie pokrywa się z rejestrem RO?

Księgując miesiąc do VAT jesteś zgodnie z instrukcją zobowiązany do wprowadzenia kompletnych informacji. » zobacz jak

W przypadku JPK_V7, obowiązującego za okresy od 1 października 2020, kwoty VAT z dokumentów podlegających fiskalizacji i fiskalnych (kod FP) księguje się inaczej. » zobacz jak

Sprawdź, czy wprowadziłeś prawidłowo odpowiednie raporty RO. » zobacz jak

Użyj opcji Analiza fiskalna, aby zweryfikować szczegóły. » zobacz jak

Jeśli program wykryje, że ewidencja VAT nie pokrywa oczekiwanej kwoty VAT, zobaczysz komunikat w dolnej części okna. Będzie on wyglądać na przykład tak:

UWAGA: Rejestr VAT prawdopodobnie nie jest kompletny. Deklaracja w JPK_V7 może nie być prawidłowa.
Suma podatku należnego w ewidencji VAT: 66666 zł. Oczekiwałem wartości wpisów RO przynajmniej na: 33333,33 zł, w tym wynikającego z faktur FP na 22222,22 zł. Zgodnie z danymi ze sprzedaży, kwota VAT należnego powinna wynieść około 99999,99 zł. Upewnij się, że rejestr RO jest kompletny i prawidłowo wprowadzony do rejestru VAT. Uruchom opcję Analiza fiskalna i sprawdź wszystkie kwoty. Przejdź do modułu Raporty fiskalne, aby uzupełnić dane.
Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy i przez to narażenie podatku na uszczuplenie grozi odpowiedzialność przewidziana w przepisach Kodeksu karnego skarbowego.

Potraktuj tę informację poważnie. Pamiętaj, że za narażenie podatku na uszczuplenie grozi odpowiedzialność przewidziana w przepisach Kodeksu karnego skarbowego. » zobacz więcej

Możesz zignorować ten komunikat tylko wtedy, jeśli faktury FP zostały wystawione w innym okresie rozliczeniowym i jesteś absolutnie pewien, że raporty RO z tamtego okresu zawierają kwoty VAT z faktur FP z bieżacego okresu.

Informacja jest prezentowana tylko wtedy, gdy część deklaracyjna generowana jest co miesiąc.

2020-11-21

vat jpk_v7

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się