Druczek

Opis aplikacji Referencje Cennik Zamów! Pobierz    

Wyszukiwanie faktur


Jak działa filtr pełnotekstowy dla obiektów złożonych? Jak wyszukać fakturę dla konkretnego kontrahenta? Jak znaleźć zlecenie dla danego pojazdu?

Pakiet JZK 365 przetwarza dane w formie obiektów. Obiekty mogą być proste albo złożone. Obiektem prostym jest kontrahent (TKontrahent) albo towar (TTowar). Obiekt złożony to taki, który składa się z kilku obiektów. Na przykład faktura składa się z danych sprzedawcy (TKontrahent), nabywcy (TKontrahent), kilku pozycji faktury (TTowar albo TPozycja), a także podsumowania w stawkach VAT oraz innych danych.

Wyszukiwanie obiektów złożonych działa inaczej, niż obiektów prostych. Spójrzmy na przykładowe dane:


Jeśli chcemy znaleźć fakturę o numerze 26, wpisujemy w filtrze 26. Efekt jest łatwy do przewidzenia:


Ale nie do końca. Co robi na tej liście faktura 14/2021? Otóż kontrahent z faktury 14/2021 ma w adresie numer 26:


Wystarczy wpisać w filtrze 26/, aby otrzymać oczekiwany wynik:


Co jednak, jeśli chcemy wyszukać wszystkie faktury dla p. Przykładowego? Wpisujemy w filtrze fragment nazwy kontrahenta:


Pan Przykładowy jest jak widać naszym stałym klientem. Ale czy znajdziemy fakturę 21/2021 dla p. Przykładowego?


Wynik jest pusty. Dlaczego?

Wyszukiwanie w przypadku obiektów złożonych składa się z serii wyszukań dla zagnieżdżonych obiektów prostych. W przypadku faktury, warunki wyszukiwania spełni taka faktura, dla której wyszukiwany tekst pasuje do danych nabywcy lub pasuje do którejś z pozycji faktury lub pasuje do któregoś z ogólnych pól faktury.

Możemy zatem wyszukać fakturę po numerze faktury albo po NIP nabywcy albo po kodzie którejś z pozycji.

W naszym przykładzie filtr przykładowy 21 nie spełnia powyższych warunków, zatem nie znajdziemy żadnej faktury.

Wyszukiwanie zostało tak przygotowane, aby było maksymalnie efektywne. Dzięki temu działa szybko i sprawnie, nie spowalniając aplikacji.

Na tej samej zasadzie działa wyszukiwanie zleceń, zamówień, dokumentów magazynowych, abonamentów, reklamacji, korespondencji i wielu innych obiektów złożonych.

Wyszukiwanie w obiektach złożonych oparte jest o pełnotekstowe wyszukiwanie w obiektach prostych. » zobacz jak

2021-05-28

wyszukiwanie faktury e-faktury

FAQ · Aktywny filtr form płatności · Cena sprzedaży na fakturze · Co musi być na fakturze · Co nie musi być na fakturze · Cofanie daty · Dodatkowe teksty na fakturze · Dodawanie pozycji z magazynu · Drukowanie duplikatu faktury · Długie teksty dodatkowe na fakturze · Edycja metadanych · Edycja wzorca faktury w obcym języku · Efekt zaokrągleń · Faktura WDT · Faktura czy paragon · Faktura do WZ · Faktura do paragonu fiskalnego · Faktura do paragonu z NIP · Faktura uproszczona · Faktura w obcym języku · Faktury w cenach netto czy brutto · Groszowe różnice na fakturach · Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta · Inny odbiorca na fakturze · Inny płatnik na fakturze · JPK_FA dla księgowej · Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy · Klienci powtarzający się · Klonowanie faktur · Kody QR 2D na fakturach · Kody państw i języków w programie · Kolejność pozycji faktury · Logo firmy na fakturach · Metadane · Nietypowe stawki VAT · Numer PESEL nabywcy na fakturze · Odczytywanie faktury · Opłacenie faktury z kodem QR · PZ do faktury zakupowej · Podatkowy rejestr sprzedaży · Rejestr sprzedaży · Rodzaje faktur · Rozliczenia automagiczne · Sprawdzenie czasu · Sprzedaż poniżej ceny zakupu · Synchronizacja czasu · Usuwanie dokumentów · WZ do faktury · Wartość pozycji na fakturze · Weryfikacja czasu · Weryfikacja kopii elektronicznej · Wpłaty do faktury · Wybór waluty do faktury · Wyszukiwanie faktur · Wyszukiwanie tekstowe · Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze · Zródła czasu · e-faktury
· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się